Валерія Лутковська презентує ОБСЄ проект щодо спільних із громадянським суспільством розслідувань порушень прав людини

23/03/2015 16:13

24-25 березня 2015 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини візьме участь у засіданні голів та представників дипломатичних місій країн-членів ОБСЄ, під час якого ознайомить їх із ініціативами Омбудсмана в сфері розвитку спроможності спеціальних проваджень Уповноваженого, становлення системи спільних із громадянським суспільством розслідувань порушень прав людини.

Пропозиції Уповноваженого будуть оприлюднені в рамках реалізації трирічного проекту «Сприяння національному діалогу заради реформ, справедливості і розвитку», презентація якого відбудеться у приміщенні Секретаріату ОБСЄ в столиці Австрії. Проект започатковано з метою сприяння реалізації Стратегії України «Україна – 2020» і створення необхідних для проведення реформ умов, а також узгоджено з Національною Радою реформ та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

У рамках реалізації ініціативи Уповноваженого протягом вересня – грудня 2014 року працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представниками громадськості здійснено виїзди до 9-ти регіонів України в межах спеціальних проваджень Уповноваженого про порушення прав і свобод людини.

Предметом спільних із громадськістю проваджень Уповноваженого, що здійснювалися в ході цих поїздок, були катування та інші види жорстокого поводження, порушення права на свободу та особисту недоторканність, порушення права на правову допомогу, інші грубі порушення прав людини в діяльності правоохоронних органів.

За результатами узагальнення матеріалів, отриманих в ході проваджень, підготовлено та направлено до Генеральної прокуратури 12 актів реагування Уповноваженого, з них 4 подання Уповноваженого внесені безпосередньо Генеральному прокурору України.