Результати моніторингового візиту до Сумської міської ради та Головного управління Держгеокадастру у Сумській області

22/02/2019 18:45

З метою здійснення моніторингу дотримання конституційних прав громадян в умовах децентралізації у сфері земельних та житлових прав з 20 по 21 лютого 2019 року здійснено візити до Сумської міської ради та Головного управління Держгеокадастру в Сумській області.

У рамках проведеного моніторингу до Сумської міської ради виявлено ряд недоліків у роботі з клопотаннями щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, зокрема, учасникам антитерористичної операції.

Встановлено, що Рада вимагає додаткового погодження надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність у Раді учасників антитерористичної операції при міському голові. Слід зазначити, що таке погодження не передбачене в земельному законодавстві, окрім цього, таке погодження може спричинити корупційні ризики.

Також, під час вибіркового огляду рішень Ради щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою встановлено порушення термінів розгляду відповідних клопотань.

Разом з тим було встановлено, що міськрадою не здійснюється ведення обліку громадян, які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення (соціальний квартирний облік), що порушує вимоги статті 9 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення».

В ході моніторингу візиту до Головного управління Держгеокадастру в Сумській області встановлено, що рішення про відмову у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність оформлюється виключно у вигляді листа-повідомлення, а не відповідним розпорядчим індивідуальним правовим актом – наказом.

Окрім цього, виявлено, що значна кількість відмов у наданні дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок суперечить вимогам частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України, якою визначено вичерпний перелік підстав щодо відмови у наданні таких дозволів.