На Волині призначено регіонального координатора Уповноваженого взаємодії з громадськістю

23/02/2016 17:24

Після проведення відповідного конкурсу та проходження стажування регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області призначено Віталія Єлова.

Як відомо, регіональний координатор  проводить особистий прийом осіб із питань порушення їхніх прав і свобод та надає їм первинну консультацію, а також здійснює моніторинг стану додержання конституційних прав і свобод людини відповідними органами державної влади та місцевого самоврядування, а за фактами виявлених порушень прав і свобод громадян – ініціює перед Уповноваженим проведення відповідних перевірок.

Він також вивчає, узагальнює та надає Уповноваженому з прав людини інформацію про виявлені ним порушення прав і свобод людини за зверненнями громадян України, іноземців, осіб без громадянства.

Крім того, в рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний координатор бере участь у спільних із працівниками Секретаріату Уповноваженого візитах до місць несвободи.

Створення мережі регіональних координаторів зі зв’язків із громадськістю обумовлено необхідністю оперативно реагувати на порушення прав і свобод людини та задля покращення реалізації прав людини на регіональному рівні, адже нерідко саме вони є чи не єдиними правозахисниками з відповідним мандатом Уповноваженого поза межами столиці, які здатні надати реальну допомогу людям в областях в екстремальних ситуаціях.

Наразі регіональним координатором Віталієм Єловим визначено, що прийом громадян буде здійснюватись:

- щопонеділка з 15:00 до 18:00 в приймальні  Волинської обласної організації Спілки юристів України (м.  Луцьк, вул. Словацького,30/5),

- щосереди з 16:00 до 18:00 в приймальні юридичної клініки «Ad Astra» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки ( м. Луцьк, вул. Винниченка,30, офіс 13, приміщення СНУ),

- в останній вівторок місяця з 15:00 до 17:00 в приймальні Волинського дистанційного центру з надання правової допомоги для жителів  віддалених громад області через пункти доступу до інформації, які знаходяться в 19 бібліотеках  районних центрів та міст області, з використання скайп-зв’язку.

Крім цього, регіональним координатором заплановано проведення  виїзних прийомів громадян за заздалегідь погодженим графіком.

Нагадаємо, регіональні координатори Уповноваженого здійснюють свою діяльність за сприяння та підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міжнародного Фонду «Відродження», в рамках підписаного з ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» Меморандуму, яким передбачено сприяння розвитку мережі регіональних координаторів Уповноваженого.

Крім того, на виконання вказаного завдання Офісом Омбудсмана була розроблена Стратегія зміцнення регіональної присутності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.