Відбулось розширене засідання Експертної ради з питань дотримання прав дитини при Представникові Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності

02/03/2017 14:51

Крім членів експертної ради, у засіданні взяли участь представники організацій громадянського суспільства, Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, представники Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я.

Метою зустрічі було обговорення питань, що стосуються стану імунізації дітей в Україні та стану нормативно-правового врегулювання запровадження патронату над дитиною.

Наголошуючи на актуальності першого питання порядку денного засідання, Аксана Філіпішина зазначила, що питання імунізації обговорювалось під час нещодавньої зустрічі Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун. На сьогодні, запевняє міністерство, проблем з вакциною немає. Питання полягає в розвезенні та доставці вакцини вже на місцевому рівні.

На засіданні Експертної ради з цього питання доповідав начальник управління громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Сергій Платов, який поінформував про ситуацію щодо закупівлі вакцин в Україні.

Під час обговорення питання щодо імунізації дітей в Україні учасниками були окреслені проблеми, що потребують першочергового вирішення, зокрема, посилення інформаційної складової щодо необхідності здійснення щеплень; внесення питання вакцинації до Плану співпраці між Урядом України та ЮНІСЕФ на 2017-2022 роки.

Обговорюючи друге питання порядку денного, члени Експертної ради відмітили, що не менш важливим питанням соціального захисту дитини є питання запровадження патронату над дитиною, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Проте, не зважаючи на прийнятий 26 січня 2016 року Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», процес запровадження патронату сповільнюється через відсутність до теперішнього часу механізмів його реалізації.

Про стан нормативно-правового врегулювання питання запровадження патронату над дитиною поінформувала присутніх начальник Управління профілактики соціального сирітства Міністерства соціальної політики Ірина Пінчук.

За її словами, на сьогоднішній день з метою створення сприятливих передумов для запровадження послуги патронату Верховна Рада України вже затвердила зміни та доповнення до чинних законів. Також наразі Мінсоцполітики розробляється проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», яким передбачено Типове положення про сім’ю патронатного вихователя та договір про надання відповідних соціальних послуг.

У свою чергу, директор представництва Благодійної організації Партнерство «Кожній дитині» Василина Дибайло ознайомила присутніх із практикою впровадження патронату під супроводом, що здійснюється благодійною організацією.

Так, на замовлення Міністерства соціальної політики розроблено методичні рекомендації щодо відбору кандидатів у патронатні вихователі і програму підготовки кандидатів у патронатні вихователі. Також підготовлено та сертифіковано групу національних тренерів з підготовки патронатних вихователів.

Також члени Експертної ради обговорили план діяльності та окреслили основні напрямки роботи ради на 2017 рік.