Відбулася зустріч Валерії Лутковської з помічником Генерального секретаря ООН Іваном Шимоновичем

22/09/2015 18:36

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася зустріч Валерії Лутковської з помічником Генерального секретаря ООН Іваном Шимоновичем, який наразі перебуває в  Україні з 6-денним візитом.

Під час зустрічі обговорювалася загальна ситуація із дотриманням прав людини в Україні, а також виклики, які постали перед державою у зв’язку з незаконною окупацією АР Крим і проведенням антитерористичної операції на Сході України.

Валерія Лутковська повідомила про створення логістичного центру в Донецькій області на Артемівському напрямі між блокпостом «Майорськ» і КПВВ «Зайцево».  Така ініціатива полегшить гуманітарну ситуацію в регіоні, адже мешканці тимчасово окупованих територій зможуть придбати необхідні для нормальної життєдіяльності товари і ліки. Водночас актуальним є питання забезпечення безпеки людей під час перебування на території логістичного центру під час ймовірних обстрілів.

Під час зустрічі особливу увагу було приділено проблематиці використання документів, зокрема актів цивільного стану (народження, смерть, укладення шлюбу тощо), які видані органами так званих ДНР і ЛНР. Іван Шимонович також порушив питання фактичного позбавлення внутрішньо переміщених осіб права голосувати відповідно до чинної редакції Закону України «Про місцеві вибори».

«Офіційна позиція Офісу Омбудсмана полягає в тому, що внутрішньо переміщені особи – це не соціальний тягар для держави, а навпаки – це наша соціальна інвестиція. В той же час позбавлення майже 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб можливості реалізувати виборче право – це серйозна форма дискримінації», – зазначила Валерія Лутковська.

Помічник Генерального секретаря ООН Іван Шимонович, в свою чергу, високо оцінив діяльність Офісу Омбудсмана в частині передачі засуджених з непідконтрольної Україні території Донецької області, назвавши її надзвичайно важливою, а також висловив цілковиту підтримку цій ініціативі.

У цьому зв’язку обговорювалася спільна взаємодія щодо можливої евакуації дітей із психоневрологічних інтернатів з непідконтрольної Україні території (м. Ровеньки та м. Краснодон), а також подальшої роботи з передачі засуджених, які висловлюють у своїх зверненнях до Омбудсмана бажання відбувати покарання на підконтрольній Україні території.