У Омбудсмана обговорили питання створення Єдиного державного демографічного реєстру стосовно дотримання прав і свобод людини

03/07/2014 12:18

2 липня 2014 року в Секретаріаті Уповноваженого відбулася  прес-зустріч, присвячена питанню створенню Єдиного державного демографічного реєстру, що передбачено законом, ухваленим парламентом ще у листопаді 2012 року.

Нагадаємо, що у Щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина за 2013 рік вказано, що створення демографічного реєстру суперечитиме міжнародним стандартам.

Представник Департаменту з питань захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Біла висловила думку, що полегшення особою отримання якогось документу не може виправдати те, що хтось один буде володіти занадто повною інформацією про людину, адже чинний закон не дає пояснення, яка мета такого збору і навіщо зайві відомості для виготовлення документів.

«Необхідно на законодавчому рівні унеможливити монополію на інформації про особу для будь-якого державного органу, навіть у тих випадках, коли така монополія переслідує найгуманніші цілі», – зазначила Олена Біла. 

Присутні обговорили  законопроект №4751, що увійшов до переліку пріоритетних Реанімаційного пакету реформ, ухвалення якого є обов’язковим для членства України в Європейському Союзі. Законопроект вже зареєстровано та винесено цього тижня на порядок денний Верховної Ради. Він передбачає здешевлення та спрощення процедури отримання документів, а також скасування створення єдиного реєстру.

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан  наголосив на тому, що на видачі таких  документів повинна заробляти винятково держава, крім того, відмова від створення Єдиного державного демографічного реєстру має заощадити державі бюджетні кошти.