Валерія Лутковська: «Ідея допомоги госпіталю виникла у мене після його відвідання у рамках парламентського контролю за дотриманням прав людини»

22/05/2015 10:27

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради  України з прав людини  під час передачі сучасного  експертного класу апарату УЗД Дніпропетровському військовому госпіталю, придбаногоу відповідь на звернення Омбудсмана Турецьким агентством зі співробітництва та координації (ТІКА).

«Під час відвідання військового госпіталю восени минулого року з’ясувалося, що один з апаратів УЗД у шпиталі експлуатується вже 19 років. Після цього ми звернулися до своїх партнерів ТІКА з проханням допомогти. Адже якісна діагностика – це перший важливий крок до одужання воїнів», - сказала Валерія Лутковська.

«Україна для Туреччини – стратегічний партнер. Адже якщо буде мир в Україні – буде стабільність в Причорномор’ї. Допомога, яку ТІКА надає вашій країні – безкоштовна. Крім військового шпиталю, допомогу у Дніпропетровській області від Туреччини отримала обласна лікарня імені Мечникова, де лікуються багато бійців», - сказав координатор програми ТІКА Болат Хаджи Бойрам. 

Апарат УЗД привезли з Канади. Його вартість – понад 800 тис. гривень.

«Через конфлікт на Сході країни до діагностики висуваються особливі вимоги. Такий апарат дозволить нам проводити не лише якісну діагностику всіх органів та систем людини, а й серйозні маніпуляції під контролем УЗД – в реанімації та в палатах важкохворих», - сказав заступник начальника госпіталю з медичної частини Олег Поляков.