Умови праці засуджених у Білоцерківській виправній колонії № 35 на Київщині не відповідають встановленим вимогам

22/04/2019 15:20

В рамках реалізації національного превентивного механізму працівник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно із представником громадськості здійснили повторний моніторинговий візит до державної установи «Білоцерківської виправної колонії (№ 35)» Київської області.

У ході проведення моніторингу установи встановлено, що з часу  проведення попереднього візиту (15 березня 2017 року) адміністрацією установи вживались заходи щодо покращення умов тримання засуджених та приведення їх у відповідність до встановлених вимог.

Монітори під час візиту особисто спілкувалися із засудженими на предмет дотримання персоналом зазначеної установи вимог законодавства, безперешкодно оглянули житлові, побутові та виробничі приміщення, а також ознайомилися із документацією установи.

Випадків катування, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує людську гідність, поводження чи покарання не виявлено. Разом з тим, результати моніторингу засвідчили й наявність цілої низки порушень прав та свобод засуджених.

Виявлені порушення права засуджених на приватність, ліжка в окремих житлових секціях розміщенні в притул один до одного.

Приміщення дисциплінарного ізолятору дільниці слідчого ізолятору розташовані в напівпідвальному приміщенні. Камери незабезпечені природнім освітленням, в них відсутня припливно-витяжна вентиляція та через невеликий розмір вікон і їх надмірну заґратованість бракує свіжого повітря. Прогулянкові дворики штрафних приміщень потребують поточних ремонтів.

Крім того, члени моніторингового візиту зазначили, що умови перебування засуджених у дільниці карантину, діагностики і розподілу не відповідають сучасним вимогам та стандартам, оскільки переважну більшість часу вони тримаються в зачинених на ключ кімнатах. Більш того, у вільний від проведення виховних заходів час новоприбулі засуджені перебувають під постійним наглядом старшого днювального з числа засуджених, повноваження якого на здійснення таких дій не передбачені законодавством.

На момент візиту умови праці для засуджених на всіх виробничих дільницях не відповідали встановленим вимогам. Дахи будівель знаходились в несправному стані та протікали. Побутові приміщення, а саме: кімнати для обігріву, переодягання, санвузли та душові перебували в антисанітарному стані.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Звіт за результатами візиту