Представник Уповноваженого взяла участь у експертній дискусії щодо проекту національної доповіді «Діти та молодь України в контексті Цілей сталого розвитку»

22/04/2019 15:46

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина взяла участь у експертній дискусії щодо проекту національної доповіді «Діти та молодь України в контексті Цілей сталого розвитку».

Ця доповідь слугуватиме орієнтиром для стратегічного планування та моніторингу програм у сфері розвитку дітей та молоді, прискорення процесів досягнення Цілей сталого розвитку та удосконалення статистичної бази за різними напрямами. Під час дискусії обговорювались цілі, які є найгострішими в Україні, це у першу чергу питання «подолання бідності», «подолання голоду», «міцне здоров’я та благополуччя» та «якісна освіта».

Під час обговорення Аксана Філіпішина зазначила, що з метою здійснення якісного аналізу щодо ситуації у сфері дитинства слід використовувати не тільки державні та відомчі статистичні дані, а й дані соціологічних досліджень, які дадуть можливість більш детально дослідити те чи інше питання.

У розділі, що стосується подолання бідності враховані лише тенденції, пов’язані з багатодітністю сімей. У той же час незаслужено забутими залишились сім’ї, які мають дітей з інвалідністю, ВПО тощо.

Також були висловлені зауваження щодо доцільності врахування таких показників як рівень захворюваності дітей, інвалідизація при проведенні оцінки Цілі, яка стосується здоров’я та благополуччя дитини.

«Офіс Уповноваженого готовий активно долучитися до доопрацювання Національної доповіді «Діти та молодь України в контексті Цілей сталого розвитку» з метою якнайкращого захисту дітей в Україні», - наголосила Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина.