Скасовано постанову про закриття кримінального провадження, потерпілий у якому звернувся до регіонального представника Уповноваженого

22/03/2019 14:29

До регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Волинській області надійшло звернення від місцевого жителя з проханням надати йому, як потерпілому, допомогу в отриманні інформації про вчинення відносно нього кримінального правопорушення.

Потерпілий, зазначив, що відносно нього 17.09 2018 р. невідомими особами було вчинено кримінальне правопорушення, а саме напад на нього, після якого він тривалий час знаходився на у лікарні з діагнозом струс головного мозку середньої важкості. Однак, з моменту подання заяви до Луцького районного відділу поліції ГУНП у Волинській області про кримінальне правопорушення жодних слідчих дій за його участю працівниками поліції не було проведено. Крім того, ніяких викликів та повідомлень від правоохоронних органів він не отримував.

Регіональним представником до Головного управління Національної поліції у Волинській області було надіслано відповідний запит.

З отриманої інформації встановлено, що слідчим Луцького районного відділу поліції ГУНП у Волинській області проводилось досудове розслідування у кримінальному провадженні від 18.09.2018 р. за фактом нанесення громадянину тілесних ушкоджень невідомими особами. 21.12.2018 р. слідчий прийняв рішення про закриття провадження (на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України).

Поряд з цим, керівництвом слідчого управління ГУНП у Волинській області встановлено, що рішення про закриття провадження слідчим прийнято передчасно та необґрунтовано, без проведення усіх необхідних слідчих дій.

У зв’язку з цим, слідчим управлінням ГУНП у Волинській області листом від 20.02.2019 перед прокуратурою Волинської області ініційовано питання щодо скасування постанови про закриття кримінального провадження.

28.02.2019 р. прокуратурою Волинської області прийнято рішення про скасування постанови про закриття зазначеного кримінального провадження. На даний час у кримінальному провадженні проводиться досудове розслідування.