Моніторинговий візит до Прилуцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

22/03/2019 18:14

Регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з монітором національного превентивного механізму Дмитром Науменко здійснили моніторинговий візит до Прилуцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, що знаходиться в комунальній власності Чернігівської обласної ради, де навчаються діти, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку. Під час візиту здійснювався моніторинг стану забезпечення прав вихованців на отримання відповідного рівня освіти та індивідуального розвитку, реалізації права на гідні умови проживання. 

У школі-інтернаті навчається 110 дітей з різних районів Чернігівської області та міста Прилуки, в тому числі 7 дітей-сиріт, 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 дітей з обмеженими можливостями, які переведені на індивідуальну форму навчання.

В ході моніторингового візиту встановлено, що навчально-виховний процес у школі-інтернаті організовано на достатньому рівні і побудований так, щоб забезпечити корекцію та компенсацію психофізичних недоліків дітей з порушенням розумового розвитку та сприяти формуванню життєвих компетентностей учнів.

20 дітей відвідують центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Світанок». Для навчання дітей сформовано 9 класів, які укомплектовані навчальним обладнанням, пристосованим для даної категорії вихованців.

Заклад повністю забезпечений педагогічними кадрами. Для формування у дітей трудових навичок облаштовані 2 столярні та 2 швейні майстерні. У школі працюють 18 гуртків. Члени гуртка «Настільний теніс»  вибороли перші чотири призових місця у відкритих змаганнях з настільного тенісу у м.Чернігові, присвяченого Міжнародному дню осіб з інвалідністю.

Під час моніторингового візиту були виявлені порушення  прав вихованців. Не всі індивідуальні програми реабілітації дітей з інвалідністю вчасно оновлюються. Норма площі проживання на одного вихованця в спальних кімнатах не відповідає необхідним національним стандартам. Потребує капітального ремонту пральня та частина адмінбудівлі.

Будівлі школи-інтернату не пристосовані для мало мобільних груп та осіб з інвалідністю – пандуси відсутні, тільки ганок 3 житлового корпусу облаштований пристосуванням для заїзду колясок. Також відсутні будь-які позначення та пристосування для осіб з порушенням зору та слуху.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні акти реагування.

Звіт за результатами візиту