У Шевченківському управлінні поліції ГУНП в м. Києва порушуються права на захист затриманих осіб

22/03/2019 12:36

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та громадські монітори здійснили візит до Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві.

Під час візиту виявлені випадки порушення права на свободу та особисту недоторканість. Зокрема протоколи про затримання осіб за підозрою у вчиненні злочинів складаються через тривалий час після скоєння злочину, в протоколах не завжди зазначається місце затримання.

Мають місце порушення права на захист затриманих осіб, про затримання яких Центр з надання безоплатної правової допомоги негайно після затримання не повідомляється. Як наслідок, адвокати прибувають до поліції несвоєчасно.

Призначена в управлінні поліції службова особа, відповідальна за перебування затриманих, не виконує вимоги Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання покладених на неї обов’язків. Документація щодо забезпечення записів усіх дій, що проводяться із залученням затриманого ведеться неналежним чином.

На дверях окремих службових кабінетів органу поліції відсутні таблички із зазначенням посад і прізвищ працівників, які в них працюють. У зв’язку з цим, у разі потреби неможливо буде встановити, у яких саме службових приміщеннях перебували затримані чи доставлені особи, які скаржаться на неналежне з ними поводження з боку працівників поліції.

До будівлі управління поліції не забезпечено безперешкодний доступ з інвалідністю.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до МВС України.