Результати моніторингового візиту до Ольгівського наукового ліцею-інтернату на Херсонщині

22/03/2019 18:08

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Херсонській області Оксана Тропіна та представники громадськості Володимир Куценко, Тетяна Скляренко, Валерій Грець провели моніторинговий візит до комунального закладу «Ольгівський науковий ліцей-інтернат» Херсонської обласної ради.

Метою візиту було здійснення контролю за дотриманням прав дітей, зокрема, на освіту, охорону здоров’я, права на виховання в родині тощо.

За результатами візиту було встановлено, що порушуються права дітей на приватність. Зокрема, в душових та туалетних кімнатах відсутні перегородки. Не забезпечено дотримання санітарних норм, що наражає дітей на небезпеку під час миття.

Територія закладу огороджена частково, що дозволяє стороннім особам вільно потрапляти на територію закладу, що є порушенням правил безпеки.

Також монітори відзначили порушення санітарних норм у спальних корпусах. Зокрема, у кімнатах недостатньо освітлення та пліснява на підвіконнях.

Медичне обслуговування дітей та харчування забезпечені на належному рівні.

Навчально-виховний процес організовано з урахуванням довготривалого перебування дітей в закладі. Проводиться профілактична робота з попередження шкідливих звичок, булінгу, міжособистісних конфліктів.

У ліцеї-інтернаті здійснюється профорієнтаційна робота. Для цього залучаються фахівці або представники навчальних закладів.

Дозвілля дітей організовано на достатньому рівні: працюють різноманітні гуртки та спортивні секції.

Регулярно проводяться батьківські збори та підтримуються контакти з батьками.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.

Звіт за результатами візиту