Стан дотримання конституційних прав громадян у сфері земельних та житлових прав у місті Кропивницькому на Кіровоградщині: результати моніторингу

22/03/2019 18:02

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий та громадський монітор Віктор Жученя провели моніторинг додержання конституційних прав громадян у сфері земельних та житлових відносин в рамках децентралізації в діяльності міської ради міста Кропивницького .

Моніторинговою групою встановлено що Кропивницькою міською радою забезпечено ведення обліку житла, здійснюється постійний супровід та ведення облікових справ більше 3300 сімей громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Здійснюється контроль за веденням квартирного обліку на 50 підприємствах, установах та організаціях міста (з 85 підприємств, які раніше вели квартирний облік). Органом місцевого самоврядування надано 43 ордери на жилі приміщення, з них3 ордери на одержання кімнат у гуртожитках, 29 ордерів на житлові приміщення в будинках,11 ордерів на службові квартири.

Встановлено, що в порушення вимог чинного законодавства незабезпечене щомісячне проведення сесій міської ради з питань відведення земельних ділянок.

За участю управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища протягом 2018 року проведено лише 3 сесії міської ради та 9 засідань міської ради на яких розглядались питання відведення земельних ділянок.

Встановлено, що за 2018 рік 45 звернень громадян щодо відведенням земельних ділянок не набирали достатньої кількості голосів депутатів міськради. У подальшому такі звернення знімаються з розгляду та на повторну сесію міської ради не виносяться. Зазначене фактично свідчить про відмову в розгляді питань та є порушенням конституційного права громадян на одержання земельної ділянки у власність або користування.

Крім того, відсутність переліків незадіяних земельних ділянок комунальної форми власності, які можуть бути передані у користування, а також земельних ділянок, що пропонується для здійснення забудови, сприяє непрозорості та порушує права на громадян на отримання інформації з вказаних питань.