Співробітники Секретаріату Уповноваженого перевірили дотримання прав прикордонників Харківщини

22/03/2019 13:00

Співробітники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснили візит до Східного регіонального управління Держприкордонслужби та підпорядкованих йому органів охорони державного кордону і забезпечення, дислокованих у м. Харкові та Харківській області.

Моніторинг було здійснено з метою контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина стосовно військовослужбовців, ветеранів Держприкордонслужби та членів їхніх сімей, вивчення питань їх всебічного забезпечення.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом регіонального управління Харківського прикордонного загону та авіаційної ескадрильї, госпіталю регіонального управління, а також головами ветеранських організацій Східного регіонального управління Держприкордонслужби та авіаційної ескадрильї.

Перевірено стан доведення до прикордонників належних видів забезпечення, умови несення ними служби на ділянках державного кордону. А також до командування доведено організаційні заходи щодо участь у голосуванні на виборах Президента України прикордонників, які заступлять в наряди з охорони кордону 31 березня 2019 року.

Особливу увага під час візиту також приділено вивченню питань надання кваліфікованої медичної допомоги особовому складу Держприкордонслужби, ветеранам-прикордонникам та членам їхніх сімей в Госпіталі регіонального управління.

Як засвідчила перевірка, командуванням приділяється належна увага питанням всебічного забезпечення підлеглого особового складу, створенню належних умов несення ними служби, облаштування побуту та відпочинку прикордонників. Зокрема, службові приміщення цих органів Держприкордонслужби приведені в належний вигляд, відремонтовані їдальні, обладнано та введено в експлуатацію поліклінічне відділення госпіталю з денним стаціонаром, в якому здійснюється прийом медичними працівниками військовослужбовців та ветеранів служби.

Відсутня заборгованість перед військовослужбовцями з грошового та речового видів забезпечення, налагоджено харчування особового складу.

Стурбованість ветеранських організацій викликають питання осучаснення розміру пенсій. Зокрема, складових, з яких здійснюється цей перерахунок згідно з постановою Уряду. Ветерани скаржаться, що попри висновки Верховного Суду України, під час перерахунку пенсій зменшується відсоток грошового забезпеченняза вислугу років з 90% до максимальних 70%.

Впродовж тривалого часу залишається невирішеним і питання законодавчого врегулювання можливості отримання військовослужбовцями в особливий період додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, що обмежує реалізацію останніми наданого їм законом права на навчання без відриву від служби.

Потребують вирішення та взяті на контроль питання погашення поточної заборгованості з виплати військовослужбовцям грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за лютий цього року. А також питання реалізації права колишніх військовослужбовців, які мають вислугу більше 20 років та проживають у службових квартирах, на отримання цього житла у постійне користування.