Регіональний представник Уповноваженого увійшла до складу Херсонської регіональної комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991

21/02/2019 17:30

На Херсонщині створено регіональну комісію з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917- 1991 років, до складу якої увійшла регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Херсонській області Оксана Тропіна.

Регіональна комісія є постійно діючим колегіальним органом, здійснює попередній розгляд обставин, пов’язаних з учиненням репресій проти конкретної особи, та подає Національній комісії з реабілітації обґрунтовані пропозиції щодо можливості визнання (відмови у визнанні) особи реабілітованою або потерпілою від репресій.

До складу комісії увійшли спеціалісти архіву Херсонської області,  працівники прокуратури, науковці та представники громадськості.

Нагадаємо, наприкінці минулого року були затверджені Положення про Національну комісію з реабілітації та Типове положення про регіональну комісію з реабілітації, розроблені Національним інститутом національної пам’яті.