В рамках GANHRI відбулася зустріч Омбудсманів України та Російської Федерації

22/02/2018 18:06

Сьогодні, 22 лютого 2018 року, в рамках Щорічної зустрічі Глобальної мережі національних інституцій з прав людини (GANHRI) відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової.

Під час зустрічі, яка тривала понад 2 години, Омбудсмани обговорили питання дотримання прав громадян України і РФ, які перебувають у місцях несвободи.

«Ми говорили про всіх громадян, по прізвищах, щодо яких у нас є інформація. В цілому, ці питання можна розділити на три групи: це дотримання прав засуджених, які за станом на березень 2014 року перебували в місцях несвободи, як ми їх називаємо «доконфліктні», засуджені за політичними мотивами, а також жертви торгівлі людьми», – повідомив керівник Офісу Омбудсмана України Богдан Крикливенко.

Також сторони обговорили положення Меморандуму про співпрацю між Омбудсманом України та Російської Федерації і дійшли до висновку, що загалом він створює необхідне підґрунтя для існуючих механізмів ефективної взаємодії.

«Ми проаналізували хід реалізації Меморандуму про співпрацю та вирішили, що до липня цього року подумаємо над можливою актуалізацією деяких його положень. На сьогоднішній день цей документ відповідає своїй меті і дозволяє нам бути ефективними», – зазначила Валерія Лутковська.

Крім того, Омбудсмани України і РФ обговорили питання жертв торгівлі людьми. Йдеться про діяльність міжнародної злочинної групи, яка обманним шляхом залучала громадян України до такої діяльності на території Росії. Тому сторони поінформували одна одну про ситуацію, що склалася, і домовилися звернутися з відповідними зверненнями до правоохоронних органів для з’ясування більш детальних відомостей з цього питання і прийняття подальших рішень в рамках компетенції.