Уряд відніс ВПО до категорії громадян, які мають право на отримання приміщень з фондів житла для тимчасового проживання

02/02/2018 10:43

Як відомо, однією з найгостріших проблем забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб є житлове питання, вирішення якого, серед іншого, можливе шляхом використання соціального житла або житла з фондів житла для тимчасового проживання.

Від початку масового внутрішнього переміщення Уповноваженим з прав людини неодноразово зверталась увага на невідповідність нормативно-правової бази, яка регулює питання надання такого житла, у ситуації, що склалась в Україні.

Зокрема, протягом останніх років Уповноважений з прав у своїх зверненнях до центральних органів виконавчої влади та Уряду  наголошувала на необхідності актуалізації переліку документів, подання яких є підставою для взяття на відповідні обліки, та його корегування з метою забезпечення отримання житла внутрішньо переміщеними особами, оскільки ці зміни необхідні як запобігання порушенням питань нецільового використання фондів житла.

Зокрема, вказана проблема була детально висвітлена у Щорічній доповіді Уповноваженого про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2016 році, вирішення якої рекомендувалось здійснити через розробку та впровадження варіативних заходів забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, у грудні 2017 року до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України направлено звернення Уповноваженого з прав людини щодо вжиття заходів для забезпечення реалізації права на житло внутрішньо переміщеними особами без надання довідки про реєстрацію місця проживання.

17 січня 2018 року Урядом видано постанову № 20 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2004 року № 422», якою внутрішньо переміщені особи віднесені до категорії громадян, які мають право на отримання приміщень з фондів житла для тимчасового проживання, а також визначено необхідний перелік документів.