Валерія Лутковська: «В тому, що діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, не були вчасно вивезені з небезпечної території – я вбачаю злочинну бездіяльність»

02/02/2015 15:48

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у прямому ефірі «Студії ТВі» під час бесіди з Дмитром Тузовим, обговорюючи питання евакуації з окупованих територій.

Валерія Лутковська переконана в тому, що необхідно було вчасно прийняти єдине політичне рішення на рівні міністерств, які відповідають за дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також людей з інвалідністю, підопічних геріатричних пансіонатах і психоневрологічних диспансерах.

«Загальна неузгодженість дій міністерств та відомств призвела до того, що наразі у складній ситуації в зоні бойових дій залишилися найбільш незахищені верстви населення, евакуацію яких повинна була здійснювати держава. І хоч якось допомагати цим людям наразі можуть тільки волонтери, які забезпечують їх предметами першої необхідності», – зауважила Уповноважений з прав людини.

В той же час Валерія Лутковська зазначила, що професійний підхід до вказаного питання показав губернатор Луганської області Геннадій Москаль, з яким відбулась зустріч під час нещодавнього робочого візиту до Луганської області.

«Порушивши питання вивезення людей із закладів, які знаходяться поряд із зоною активних бойових дій, я отримала вичерпну професійну відповідь щодо запланованої дати, місця подальшого розміщення людей із кожного закладу», – зазначила Уповноважений з прав людини.  

Під час дискусії Валерія Лутковська також повідомила про  результати робочого візиту до районів Луганської області, що межують із зоною проведення АТО, а також про шляхи соціалізації вимушених переселенців, питання дискримінації українців і кримських татар у Криму та можливості надання міжнародними донорами допомоги у вирішенні складних питань, які наразі існують в Україні.