Аксана Філіпішина: «Офіс Омбудсмана є активним учасником правопросвітницького процесу серед дітей та молоді в Україні»

22/12/2016 15:31

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності під час церемонії вручення нагород переможцям Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності» та Всеукраїнського конкурсу навчально-методичних розробок з прав людини, що відбулася у Секретаріаті Уповноваженого.

«Ми без вагань підтримали цей проект, адже його реалізація, широке залучення до його проведення дітей та молоді з усіх регіонів нашої держави є важливою складовою великого плану, розробленого Офісом Омбудсмана спільно з ОБСЄ та Міносвіти, щодо активного просування правоосвітніх ідей у шкільному середовищі», – зазначила Аксана Філіпішина.

Як повідомила Представник Уповноваженого, цей план передбачає кардинальний перегляд усіх шкільних програм на предмет наявності в них компонента з прав людини, а також проведення масштабного дослідження правопросвітницької роботи у школах.

У конкурсах учнівських есе та навчально-методичних розробок, організованих програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, взяли участь 300 дітей з 22 областей України та 150 педагогів з 20 областей України.

На переконання виконавчого директора УГСПЛ Аркадія Бущенка, такі конкурси цінні тим, що дають змогу побачити і почути сприйняття і особисте ставлення до цінностей і стандартів прав людини саме молодого покоління, тих, хто будуватиме наше майбутнє, а також визначити рівень викладання правової проблематики у загальноосвітніх навчальних закладах.

«Ваші зусилля, спрямовані на викладання та вивчення предмету з прав людини, – сказав, вітаючи переможців конкурсу, виконуючий обов’язки директора регіональної місії USAID Джон Пеннелл, – є важливим елементом сприяння забезпеченню широкого визнання, поваги та захисту прав людини в Україні. Лауреат Нобелівської премії миру 2014 року Малала Юсуфзаї, молода пакистанська студентка, яка стала на захист своїх прав, заявила: «Пам’ятаймо: одна книга, одна ручка, одна дитина і один вчитель можуть змінити світ».