Триває плановий моніторинг стану додержання прав і свобод військовослужбовців

22/12/2016 12:41

З метою цивільного контролю за дотриманням соціально-економічних та гуманітарних прав військовослужбовців, а також належного всебічного забезпечення особового складу, представниками  Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини протягом грудня 2016 року здійснено низку планових моніторингових візитів до військових частин, а саме:

- 169 Навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України (смт Десна, Чернігівської області);

- військової частини – польова пошта В2050 (с. Дівички, Київська обл.);

- 199 Навчального центру та 37 Загальновійськового полігону ВДВ Збройних Сил України (м. Житомир).

Під час візитів досліджувалися питання забезпечення особового складу речовим майном, організації харчування, медичного забезпечення, лазне-прального обслуговування, побутових умов особового складу військових частин, а також вивчалися питання підготовки військ під час навчального процесу та бойової підготовки.

Результати моніторингових візитів засвідчили, що стан дотримання прав військовослужбовців у цілому задовільний.

Особовий склад 169, 199 навчальних центрів та 37 Загальновійськового полігону ВДВ Збройних Сил України займається відповідно до плану бойової підготовки. Для розміщення особового складу та його всебічного забезпечення створено належні умови. Матеріально-технічна база  навчальних центрів та полігону дозволяє здійснювати підготовку фахівців Сухопутних військ і високомобільних десантних військ на достатньому рівні.

На гауптвахті, розташованій на території 169 Навчального центру, військовослужбовці утримуються згідно зі встановленими вимогами. Скарг від затриманих і тих, хто утримується під вартою, на умови утримання до моніторингової групи не надходило.

Водночас було акцентовано увагу на проблемні питання, які потребують відповідного реагування, основними з яких є нестача службового житла для постійного складу та спеціально облаштованих для них приміщень на території військових частин.

Варто зазначити, що належна увага з боку командування військових частин та органів військового управління до створення гідних умов для  проживання особового складу безпосередньо впливає на мотивацію до вступу громадян на військову службу за контрактом.