Європейська Комісія позитивно оцінила діяльність Уповноваженого з прав людини в частині виконання Плану дій з лібералізації візового режиму

22/12/2015 11:58

18 грудня 2015 року Європейська Комісія опублікувала Звіт щодо імплементації Україною Плану дій з лібералізації візового режиму. Як зазначається у Звіті, Європейська Комісія вважає, що Україна виконала всі умови для запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, в межах наданих повноважень, у процесі виконання Плану дій з лібералізації візового режиму був відповідальним органом за виконання окремих пунктів Плану дій.

У Звіті Європейської Комісії, зокрема, зазначається, що українська сторона успішно виконала завдання щодо імплементації Закону України «Про захист персональних даних» та забезпечення діяльності незалежного органу з нагляду за дотриманням законодавства про захист персональних даних, яким є Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Крім того, окремо було оцінено діяльність Офісу Омбудсмана у сфері запобігання та протидії дискримінації в Україні.

«Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини як основний орган, що займається питаннями забезпечення прав та недискримінації, успішно справляється з покладеними на нього завданнями. Зокрема, успішно реалізуються Стратегія діяльності у сфері запобігання та протидії дискримінації в Україні на 2014-2017 роки, затверджена наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 15.11.2013 року №23/02-13, та відповідний План дій щодо реалізації зазначеної Стратегії», – йдеться у Звіті Європейської Комісії.

Водночас у Звіті вказано, що виконання вищеназваних блоків завдань продовжує перебувати на контролі Європейської Комісії.