Результати зустрічі Представника Уповноваженого з Головою Секретаріату Комітету ПАРЄ

22/01/2019 21:21

Сьогодні під час зустрічі Представника Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олега Трохименко і родичів військовополонених моряків з Головою Секретаріату Комітету ПАРЄ з питань політичних відносин та демократії Сільвією Арзіллі обговорено проект резолюції «Ескалація напруження навколо Азовського моря та Керченської протоки та загрози європейській безпеці» та важливість його прийняття, що має вплинути на визволення українських моряків з російського полону.

Доповідь з цієї ситуації розглядалася і була схвалена, разом із запропонованими поправками народного депутата України, члена української делегації у ПАРЄ Олексія Гончаренка, в Комітеті ПАРЄ з питань політичних відносин та демократії. За текст проголосували усі за винятком одного члена зазначеного комітету.

У документі йдеться про звільнення моряків, вимозі вільного судноплавства, засудженні побудови мосту через Керченську протоку тощо.

Окрім цього, головна увага документа спрямована на дотриманні прав людини, умовах утримання українських моряків, чи до них не застосовуються тортури або інше нелюдське поводження.

Обговорюючи ключові питання, з’ясувалося, що в тексті документа статус українських військовополонених не зазначається, а є лише поняття «українські військовослужбовці».

У зв’язку з цим, після зустрічі з Сільвією Арзіллі, ці питання були донесено до члена української делегації у ПАРЄ Олексія Гончаренка.

Він у свою чергу зазначив, що 23 січня це питання буде опрацьовуватися. Тобто вже завтра розглядатимуться можливі зміни до проекту Резолюції.