Пропозиції Уповноваженого включено до рекомендацій за підсумками слухань у профільному Комітеті Верховної Ради щодо пенсійної реформи

22/11/2018 17:08

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко, а також директор Департаменту моніторингу соціальних прав Світлана Глущенко взяли участь у слуханнях Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на тему «Результати пенсійної реформи».

За результатами слухань підготовлено Рекомендації учасників слухань, до яких включено пропозиції, надані Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Так, пропонується ініціювання Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи включення для розгляду на пленарному засіданні Парламенту законопроектів щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме № 4442, 4442-1, 9104, 8355, 8355-1.

Також, Уповноважений рекомендує Кабінету Міністрів України підготувати та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі пропозиції. А саме щодо зарахування до страхового стажу та обчислення розміру пенсії періоду роботи, за який з вини роботодавця не було сплачено страхові внески.

Крім того, Уповноважений звертає увагу на недопущення утворення диспропорції у розмірах пенсійного забезпечення залежно від часу звільнення зі служби шляхом приведення грошового забезпечення діючих військовослужбовців та поліцейських до єдиного стандарту.

Пропонується врегулювати і питання пенсійного забезпечення українців за кордоном  у разі, якщо Україна не уклала з відповідною державою міжнародний договір з питань пенсійного забезпечення, або Верховна Рада не надала згоду на обов’язковість такого міжнародного договору.