В Офісі Уповноваженого обговорили питання масового припинення виплат пенсій ВПО

20/09/2018 17:36

За ініціативи представника Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Лідії Козуб у Секретаріаті Уповноваженого відбулась робоча зустріч представників Міністерства соціальної політики, Адміністрації Державної прикордонної служби, Пенсійного фонду України та Секретаріату.

До Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надходять численні звернення щодо припинення виплат пенсій внутрішньо переміщеним особам. На сьогодні існує низка причин, що обумовлюють таку ситуацію. Зокрема, недосконалість автоматизованої системи обміну інформацією щодо осіб, які перетинають лінію розмежування. Також на це впливає значне навантаження на працівників прикордонної служби та збої в обліку через обстріли пунктів пропуску. Ситуація ускладнюється тим, що в Пенсійний фонд подається інформація з різних джерел і це призводить до плутанини.

З огляду на те, що вказана проблема має масовий характер, Лідією Козуб у ході зустрічі було наголошено на необхідності якнайшвидшого вирішення наявних проблем задля забезпечення права пенсіонерів-переселенців на отримання гарантованих державою пенсійних виплат.

За результатами обговорення учасниками зустрічі прийнято рішення щодо визначення основних проблем та підготовки узгоджених рішень щодо їх якнайшвидшого врегулювання, у тому числі шляхом налагодження ефективної міжгалузевої взаємодії.