У центрі первинної меддопомоги в Києві порушують інформаційні права громадян

21/09/2018 16:34

Працівники Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико–санітарної допомоги №2» (КНП «ЦПМСД №2») Оболонського району міста Києва.

Моніторинговий візит відбувся для того, щоб усунути недоліки, пов’язані із забезпеченням інформаційних прав громадян, зокрема права на захист персональних даних.

Під час візиту було встановлено, що центр не дотримується вимог законодавства про захист персональних даних. Зокрема, надаються відповіді на запити, які не відповідають вимогам статті 16 Закону України «Про захист персональних даних», а саме не містять мети та правових підстав для запиту.

Монітори зауважили, що у зв’язку з наданням відповідей на неналежним чином оформлені запити існують ризики неправомірного розголошення персональних даних. Центр не виконує своїх обов’язків щодо повідомлення про обробку персональних даних своїх працівників. Він не повідомляє співробіт6ників про їхні права, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Крім того, у працівників та пацієнтів відбирається згода на збір та обробку персональних даних, у випадках коли згідно з законом окрема згода на обробку таких відомостей не передбачена.

Моніторингова група зазначила, що організація обробки персональних даних центру потребує вдосконалення. Працівникам закладу охорони здоров’я надано відповідні роз’яснення та рекомендації.