Аксана Філіпішина : «Нам слід позбавлятися стереотипу, відповідно до якого жінка розглядається передусім як дружина та мати, а вже потім як професіонал»

21/07/2017 15:51

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина під час  офіційної церемонії нагородження переможців та переможниць Всеукраїнського конкурсу коміксів «Зобрази ґендерну рівність».

Конкурс був проведений в рамках спільної програми ПРООН та ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в громадах України, які постраждали від кризи», що фінансується Європейським Союзом.

Звертаючись із вітальною промовою до учасників, Аксана Філіпішина зазначила, що цей захід є не лише нагородженням переможців конкурсу, а й авторитетною платформою для обговорення ключових проблем та викликів із забезпечення ґендерної рівності в Україні.

За її словами, результати моніторингу дотримання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, що здійснюється Уповноваженим з прав людини, свідчать:  основні проблеми у сфері ґендерної рівності залишаються сталими. Досі доводиться констатувати факт збереження у суспільстві глибоко укорінених патріархальних поглядів і стереотипів щодо ролі та обов’язків жінок і чоловіків в сім’ї та суспільстві, що зокрема відображається на виборі жінок в сфері освіти і професійної діяльності, виражається їх обмеженою участю в політичному житті, їх нерівною участю на ринку праці і нерівним становищем в сімейних відносинах.

 «Дехто стверджує, що ґендерні стереотипи потрібно «ламати». Але є інший шлях - поступово змінювати і долати ґендерні стереотипи, насамперед у власній свідомості. Всім нам потрібно вчитися не сліпо їх наслідувати, а ставитися до них критично.

Безумовно, процес подолання ґендерних стереотипів є складним завданням. Тому важливо аби держава через урядові програми вживала заходів, спрямованих на поглиблення розуміння (особливо серед молоді) реальної рівності жінок і чоловіків, а також посилення позитивного і не стереотипного уявлення про жінок у всіх сферах життєдіяльності суспільства», - переконана Аксана Філіпішина.

Довідково: Комікси, які перемоги у конкурсі, зображують ґендерні стереотипи і традиційні ролі чоловіків та жінок  в українському суспільстві, рівний розподіл обов’язків з догляду за дітьми та домашньої праці, сексуальні домагання та перешкоди на шляху до успішної кар’єри жінок.