У Київському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Узин» виявлено порушення прав дітей

21/05/2018 10:23

Працівники Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого відвідали комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Узин».

Під час моніторингового візиту представники Секретаріату Уповноваженого зафіксували, що постільна білизна в кімнатах, особливо у хлопчиків, у незадовільному стані, брудна та рвана. Шафи для одягу не відповідають потребам, не вистачає місця для речей, частина полиць в шафах відсутня.

Крім того, під час перевірки у вбиральнях замість туалетного паперу була нарізана газета, у дітей не було зубних щіток та пасти. Водночас, працівники центру запевнили, що проблеми з фінансуванням відсутні, і заклад має все необхідне для забезпечення нормальних умов проживання вихованців.

У центрі організовано чотириразове харчування. Діти зазначили, що їжа смачна і її вдосталь. Проте виявлено, що склад страв не відповідає затвердженому меню. Зокрема, під час обіду страви не містили м’ясних продуктів.

Діти відвідують загальноосвітню школу м. Узина. Вихователі центру допомагають їм виконувати домашні завдання та рекомендації вчителів. Водночас, вихователь не знала  розкладу занять дітей.

Вихованцям забезпечено зустрічі з батьками та родичами, але вони обмежені у часі. Під час перевірки також  виявлені випадки порушень строку перебування у центрі 11 дітей, який відповідно до законодавства становить 9 місяців. Є діти, влаштовані до центру ще в 2016 році, але і сьогодні там перебувають.

За підсумками моніторингового візиту Уповноваженим буде зроблено  подання до Київської обласної державної адміністрації.