У Києві відсутній заклад для дітей з інвалідністю після трьох років і питання влаштування таких дітей наразі дуже критичне

21/05/2018 15:09

Представник  Уповноваженого з питань дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина з метою контролю за дотриманням прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відвідала будинок дитини «Берізка» (м. Київ).

 Наразі в цьому закладі перебуває 79 дітей, з яких 25 дітей з інвалідністю. Для дітей створені відповідні умови їх утримання, надається необхідна медична допомога, проводяться реабілітаційні заходи. Проте, є чимало питань, які потребують невідкладного вирішення.

Відповідно до установчих документів, в будинку дитини діти можуть перебувати до 3-х років. Водночас, у зв’язку з тим, що в м. Києві відсутній заклад для дітей з інвалідністю, який би міг прийняти таких дітей, питання влаштування дітей на подальше виховання наразі дуже критичне. Так, 3 дітям було відмовлено у зарахуванні до Ладижинського будинку-інтернату і вони продовжують перебувати в  будинку дитини «Берізка», незважаючи на те, що дітям вже від 6 до 8 років.

Серед проблемних питань слід зазначити і те, що в закладі є діти, які потребують паліативного догляду. Проте, на законодавчому рівні не врегульовано питання функціонування паліативних відділень в будинках дитини. Така ситуація не сприяє наданню якісної медичної допомоги дітям, які її потребують, і ставить медичний персонал на межі балансування законодавства.

Окрім того, під час візиту було виявлено, що декілька дітей не мають свідоцтв про народження. Так, Служби у справах дітей Деснянської, Дніпровської та Святошинської районних у місті Києві державних адміністрацій, на первинному обліку яких перебувають діти, зволікають з вирішенням питання реєстрації народження дітей. Це призводить до порушення права дітей не тільки на ім’я, але й до несвоєчасного призначення державної допомоги при народженні.

Питання дотримання прав дітей перебуває на контролі Уповноваженого.