«Тиск міжнародних боргових зобов’язань на державні фінанси безпосередньо впливає на забезпечення економічних прав наших громадян» - Людмила Денісова

21/05/2018 11:56

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі із незалежним експертом ООН з питань впливу зовнішнього боргу на стан реалізації прав людини Хуаном Пабло Богославскі.

«Конституцією України гарантовані економічні права людини і громадянина, зокрема право приватної власності, право власності на землю, право на підприємницьку діяльність та право споживачів на якісну і безпечну продукцію та послуги.

Проте, тиск боргових виплат на державні фінанси прямо пропорційно впливає на гарантовані економічні права не лише тих людей, які потребують підтримки держави», - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений особливо наголосила на проблемах в реалізації прав внутрішньо переміщених осіб при ускладненій фінансової спроможності державного бюджет. Як показав досвід попередніх років, виконання вжитих урядом заходів мали фрагментарний характер  та не принесли очікуваних змін щодо вирішення проблем із забезпеченням потреб як переміщених осіб, так і приймаючих громад. Насамперед, це пов’язано з відсутністю в державному та в місцевих бюджетах належного фінансування заходів на їх виконання.

Людмила Денісова та Хуан Пабло Богославскі обмінялися думками щодо результатів  моніторингу дотримання соціальних та економічних прав, що проводиться Офісом Омбудсмена.

Як повідомлялося, незалежний експерт на запрошення Уряду України вивчатиме, яких зусиль було докладено в країні для подолання корупції, а також для вирішення боргових та фіскальних питань з точки зору прав людини.