Уповноважений закликала ЗМІ не поширювати інформацію, яка посилює упереджене ставлення до вразливих груп суспільства

21/03/2019 15:05

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова, в рамках повноважень з моніторингу дотримання принципу недискримінації у сфері реалізації прав та свобод національних меншин в Україні, відреагувала на інцидент, який стався у Києві і містить ознаки підбурювання до дискримінації та розпалювання міжнаціональної ворожнечі щодо представників ромської національної меншини.

Зокрема, в одній із соціальних мереж було поширено відео на якому зафіксовано, як темношкірий чоловік б’є жінок ромської національності, які спробували його обікрасти. У коментарях до публікації більшість людей підтримали вчинок іноземця.

За словами Уповноваженого, такого характеру повідомлення є проявом мови ворожнечі, небезпечним прикладом розпалення ненависті та агресії стосовно представників ромської національної меншини.

«Оприлюднена інформація фактично підбурює громадськість до вчинення расистських дій», - наголосила Людмила Денісова.

Вона закликала ЗМІ не поширювати інформацію, яка посилює упереджене ставлення до вразливих груп суспільства, зокрема до представників рома.

Також нагадала, що відповідно до пункту 15 Етичного кодексу українського журналіста, ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання.

Омбудсман закликала громадськість до толерантності, поваги та недискримінації за будь-якими ознаками.

З метою вжиття передбачених законом заходів щодо недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а також щодо забезпечення правопорядку у столиці до Головного управління Національної поліції у м. Києві направлено відповідний запит.