Інституційна співпраця українського Омбудсмана з представниками владних структур та громадським сектором – запорука успішної реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

21/03/2016 15:22

На цьому наголошувалося під час презентації першого випуску щорічного аналітичного звіту «Українська призма: зовнішня політика 2015», який створено командою  Ради зовнішньої політики «Українська призма» у партнерстві з  Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та окремими незалежними експертами.

Згідно зі Стратегічним планом співпраці Офісу Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини з міжнародними організаціями на 2013-2017 роки, яким  передбачено консолідацію зусиль Офісу як в Україні, так і поза її межами, відбувались активізація та поглиблення співпраці з урядовими міжнародними організаціями та їхніми органами і посадовими особами, зокрема з ООН, Радою Європи, ОБСЄ,  ЄС шляхом реалізації  спільних проектів та програм.

Учасники презентації відзначали, що Офіс Омбудсмана продовжував співпрацю  з такими організаціями як Міжнародний інститут Омбудсмана,  Європейський інститут Омбудсмана, Міжнародний координаційний комітет національних інституцій з просування та захисту прав людини (у грудні 2014 року  Офіс українського Омбудсмана отримав найвищу оцінку – «А» - під час сертифікації, яку здійснює вказана інституція), Європейська мережа національних інституцій з прав людини.

Йшлося також про те,  що було оновлено Меморандум про взаєморозуміння  між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Бюро демократичних інституцій і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ), термін дії оновленого документа – 2 роки. 14 травня 2015 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між  Уповноваженим та Центром  з питань меншин. Український омбудсман брала також участь у низці міжнародних конференцій з прав людини в Україні та за її межами.