Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право особи з інвалідністю І групи з дитинства на отримання субсидії

21/02/2019 16:46

До Уповноваженого надійшло звернення жителя Херсонщини,    інваліда з дитинства І групи, якому відмовили у призначенні житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Громадянин, який перебуває у складних життєвих обставинах, неодноразово звертався до Управління соціального захисту населення щодо призначення житлової субсидії. Однак заявнику було відмовлено (посилаючись на пункт 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848), оскільки у одного із членів домогосподарства доходи за розрахунковий період були менші, ніж розмір мінімальної заробітної плати встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Відповідно до пункту 7 Положення житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії у разі відсутності доходів або якщо розмір доходу менший ніж розмір мінімальної заробітної плати виходячи з конкретних обставин, що склалися у домогосподарстві.  

З метою захисту прав заявника Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було надіслано звернення до міського голови з пропозицією об’єктивного та всебічного розгляду комісією питання призначення голові домогосподарства житлової субсидії на опалювальний період з урахуванням конкретних обставин сім’ї. За результатами розгляду акту реагування Уповноваженого було проведено засідання комісії, рішенням якої сім’ї призначено житлову субсидію на опалювальний період 2018-2019 років.