Людмила Денісова у Греції поспілкувалася з Омбудсманом РФ Тетяною Москальковою

21/02/2019 17:45

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у ході робочого візиту до Грецької Республіки з нагоди 20-ї річниці Інституту Омбудсмана, поспілкувалася з Омбудсманом РФ Тетяною Москальковою.

«Поспілкувалася з Уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою. Ми домовлялися про зустріч у Греції, але російською стороною так і не було погоджено час. Тому я вимушена була зупинити російського Омбудсмана просто в коридорі будівлі Парламенту Грецької Республіки. Обговорили питання щодо медичної допомоги пораненим військовополоненим морякам та призначеного їм РФ обстеження. Я наголосила, що обстеження – це не лікування. Василь Сорока, Андрій Ейдер та Андрій Артеменко потребують негайної госпіталізації та кваліфікованої допомоги лікарів, а не поверхневих оглядів», - зазначила Уповноважений.

Крім того, Людмила Денісова наголосила на погіршенні стану здоров’я Павла Гриба та Едема Бекірова. Зважаючи на наявність медичних висновків про надкритичний стан здоров’я, вони досі не забезпечені повноцінним лікуванням.

«В черговий раз уточнила позицію Уповноваженого з прав людини в РФ стосовно обміну ув’язненими. Москалькова повідомила, що в неї немає для цього мандату. Водночас, я нагадала їй, що Представником РФ в Трьохсторонній контактній групі Борисом Гризловим на останньому засіданні ТКГ зазначено, що саме Москалькова має займатися цим питанням», - додала Омбудсман України.

Людмила Денісова підкреслила, що блокування процесу обміну та ненадання відповіді з цього питання Україні засвідчує, що російській стороні не цікава доля своїх громадян.

Все це вкотре підтверджує, що РФ не має бажання дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина.