Людмила Денісова звернулась до Тетяни Москалькової щодо візитів до українських військовополонених

21/02/2019 13:26

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова Омбудсмана РФ Тетяни Москалькової стосовно її спільних візитів з Ніною Карпачовою до поранених українських військовополонених.

«Зауважила, що упродовж тривалого часу я неодноразово зверталася до пані Москалькової з проханням надати мені дозвіл, як Уповноваженому ВРУ з прав людини, на здійснення відвідування затриманих моряків. Мене поінформували, що прийняття рішення стосовно мого відвідування поранених належить до компетенції Федеральної служби безпеки Росії та Федеральної служби виконання покарань Росії. Водночас, російською стороною було допущено до українських моряків Ніну Карпачову, яка на відміну від мене не уповноважена представляти інтереси України у відносинах у сфері захисту прав людини між нашими державами», - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений також підтвердила готовність української сторони забезпечити безперешкодний доступ до установ, що перебувають у віданні Державної кримінально-виконавчої служби України, для відвідання Тетяною Москальковою затриманих громадян РФ за умови мого синхронного доступу до ув’язнених громадян України в Росії та на Кримському півострові.

Зокрема, Людмила Денісова закликала сприяти негайному вирішенню питання стосовно обміну 25 громадян України на 25 громадян РФ.