Здійснено моніторинг дотримання інформаційних прав у Державному підприємстві «Електронне здоров’я»

21/02/2019 15:57

З метою здійснення перевірки додержання вимог законодавства про захист персональних даних працівниками відділу перевірок дотримання інформаційних прав Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено візит до Державного підприємства «Електронне здоров’я».

Під час візиту встановлено, що підприємство фактично здійснює обробку персональних даних своїх працівників.

В цілому обробка персональних даних підприємством здійснюється з дотриманням основних вимог законодавства про захист персональних даних в тому числі з урахуванням вимог Типового порядку обробки персональних даних, затвердженого наказом Уповноваженого Верховної Ради України з  прав людини від 08.01.2014 № 1/02-14.

Разом з тим, встановлено, що у зв’язку з невирішеним питанням передачі Центральної бази даних (Автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників сфери управління МОЗ України) від ДП «Реєстр медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників системи МОЗ України» до ДП «Електронне здоров’я» не реалізується право особи на доступ до своїх персональних даних.

В ході перевірки працівникам Підприємства надавалися рекомендації та роз’яснення по усуненню недоліків та звернено увагу на неухильному дотриманні норм Закону України «Про захист персональних даних».

По закінченню перевірки відповідно до вимог законодавства сформовано Акт перевірки додержання законодавства про захист персональних даних, один примірник якого вручено посадовій особі підприємства «Електронне здоров’я».