Через переповненість пунктів тимчасового перебування іноземців, нелегальних мігрантів розміщуються у Сумському прикордонному пункті тимчасового тримання

21/02/2019 17:23

За дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини представник Уповноваженого у східних областях Сергій Красноперов разом з представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Анітою Рудик та представником благодійно фонду «Право на захист» Іваном Гончаровим було здійснено виїзд до пункту тимчасового тримання Сумського прикордонного загону.

За інформацією колег з Управління Верховного комісара  ООН у справах біженців, в пункті тимчасового тримання Сумського прикордонного загону спостерігалися непоодинокі випадки утримання іноземних громадян. Заявники скаржились на неприйнятні та такі, що принижують людську гідність умови перебування.

Через необізнаність співробітників ПТТ з законодавством України, монітори змогли потрапити на місце тримання тільки через годину після прибуття на КПП військової частини, на території якої розміщений ПТТ.

На момент візиту в ПТТ перебувало 7 іноземців. Це громадяни Кувейту, Сирії, Афганістану, В’єтнаму та Бангладеш.

Харчуються іноземці з харчоблоку військової частини згідно з нормативами для військовослужбовців. Затримані скаржилися на те, що в меню не завжди враховується віросповідання утриманих.

Приміщення ПТТ забезпечено стендами та інформаційними матеріалами.  Інформація викладена українською, англійською та арабською мовами. В кожній кімнаті розміщено правила внутрішнього розпорядку трьома мовами.

На кожного затриманого заведено особову справу, в якій є ухвала суду щодо затримання, медичні довідки, документи, які ідентифікують особу, заяви затриманих на придбання за їхні кошти необхідних речей, чеки з магазинів.

В особових справах затриманих є листи керівництва Східного регіонального управління Сумського прикордонного загону на адресу директорів пунктів тимчасового перебування іноземців в Чернігівській, Волинській та Миколаївських областях щодо можливості розміщення іноземних громадян, які незаконно перебувають на території України, в підпорядкованих їм установах. Втім, у відповідях вищевказаних установ йдеться про відсутність місць для розміщення.

За результатами візиту можна визначити, що така ситуація є порушенням розміщення іноземних громадян, які незаконно перебувають на території України.

Звіти з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень будуть направлені до відповідних компетентних органів державної влади.