Уповноважений вітає рішення Уряду про підвищення пенсій військовослужбовцям

21/02/2018 16:59

Як відомо, під час сьогоднішнього засідання Уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про схвалене Кабінетом Міністрів України рішення щодо підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня 2018 року в середньому на 1,5 тис. грн.

За його словами, рішення не потребує внесення змін до чинного законодавства і буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту.

Уповноважений з прав людини вітає прийняте Урядом рішення і переконана, що такі кроки допоможуть зменшити соціальну напругу серед населення, зокрема військовослужбовців і членів їх сімей, допоки питання щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців та перерахунку раніше призначених пенсій буде остаточно та справедливо вирішене на законодавчому рівні. З цього приводу раніше Прем’єр-міністру України  було скеровано подання Уповноваженого.

«Усвідомлюючи, що перерахунок військових пенсій призведе до певного навантаження на Державний бюджет України, вважаю, що виходом із ситуації, яка склалася, могло б бути, зокрема, запровадження поетапного підвищення пенсій», – йшлося у поданні Уповноваженого з прав людини.

Крім того, Валерія Лутковська зверталась і до Президента України Петра Порошенка щодо диспропорцій у розмірах військових пенсій і порушень прав на перерахунок пенсій, призначених за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з проханням сприяти у вирішенні порушеної проблеми у найкоротші строки.