Валерія Лутковська: «Ефективна реалізація Національної стратегії у сфері прав людини – це наша мрія, і ми докладемо всіх зусиль для її імплементації»

21/12/2017 11:21

Таке переконання висловила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час презентації стану імплементації Національної стратегії у сфері прав людини за 2015-2017 роки «Національна стратегія у сфері прав людини: стан виконання та виклики».

«За підрахунками Української Гельсінської спілки з прав людини, ми маємо лише 24% виконаних завдань із того, що було запропоновано Планом дій на виконання Національної стратегії у сфері прав людини. Відверто кажучи, у мене є таке відчуття, що всі ті хороші ідеї, які ми вкладали у цей документ, при нашому пасивному спостеріганні можуть залишитись декларацією на папері. У зв’язку з цим, хочу наголосити на необхідності консолідації наших зусиль з Урядом і Парламентом. Розумію, що до наших ідей Уряд не завжди дослухається, адже вони вимагають значно більшої спроможності, ніж Уряд сьогодні може собі дозволити – фінансової, кадрової, організаційної. Але у нас є можливість вплинути на цей процес – треба тільки зрозуміти, де ми з вами можемо вплинути так, щоб показники виконання Нацстратегії покращилися», – зазначила Валерія Лутковська.

У свою чергу, виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко акцентував увагу на важливості реалізації Національної стратегії у діяльності Уряду, щоб отримати кращі результати її виконання.

«Низький рівень виконання Плану дій з реалізації Стратегії свідчить про необхідність стимулювання державних інститутів. Адже ми бачимо, що повсякчас вона сприймається як додатковий тягар, який побіжно виконується поряд з поточною діяльність різних відомств. Як ми пам’ятаємо, Президент України високо оцінив Стратегію і характеризував її як важливий інструмент для покращення стану дотримання прав людини в Україні. Вважаю, що нам необхідно  ініціювати наше послання до Президента з проханням, щоб він повторно наголосив на необхідності виконання державними інститутами завдань Нацстратегії», – запропонував Олександр Павліченко.

Народний депутат України Ірина Суслова повідомила про створення робочої групи при комітеті ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин для здійснення парламентського контролю за виконанням Національної стратегії у сфері прав людини.

«До нас звернулися Валерія Лутковська і представники УГСПЛ з ініціативою створити таку робочу групу при комітеті. Вона вже створена, і першочергово ми плануємо запросити представників відповідних міністерств, які відповідальні за виконання тих чи інших положень Нацстратегії, представити нам звіт про виконання положень Плану дій і як вони планують виконувати їх наступного року. Цю зустріч планується провести у січні наступного року. Тож створивши цю робочу групу, ми прагнемо налагодити діалог з Урядом і, сподіваюсь, у подальшому результати реалізації Національної стратегії будуть більш оптимістичними», – зазначила Ірина Суслова.

 

Резюме звіту за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини (1 грудня 2015 року – 1 грудня 2017 року)