Деякі суперечливі положення щодо е-декларування громадських організацій буде усунуто

21/12/2017 12:49

Про це заявив народний депутат України Максим Саврасов під час дискусії, що відбулася при обговоренні стану дворічної імплементації Національної стратегії у сфері прав людини.

«Вважаю, що електронне декларування для громадських організацій було прийнято помилково. Після того, як більшість депутатів розібрались, які все ж таки поправки були внесені до закону про е-декларування, ми дійшли висновку, що сталася помилка і її треба виправляти. Я переконаний, що нашу позицію поділяє і Президент України», – повідомив Максим Саврасов.

У свою чергу, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що проблема е-декларування для громадських організацій полягає не в тому, що необхідно показати своє майно і доходи, а в тому, що необхідно буде показати ще й тих людей, які співпрацюють з тією чи іншою громадською організацією.

«Наприклад, для таких організацій як КримСОС, Кримська правозахисна група або ДонбасСОС особливо ризиковано показувати своїх співробітників. Адже деякі з них працюють на непідконтрольній Уряду України території, що загрожуватиме і цим людям, і роботі організації загалом. Ми не можемо дозволити створювати небезпеку для діяльності цих організацій, які є унікальними і дають нам можливість знати, що відбувається на непідконтрольних територіях», – зазначила Валерія Лутковська.

Вона також повідомила, що це питання вже обговорювалось із Коаліцією провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ», і запропонувала народному депутатові співпрацю – презентувати в Парламенті поправки, які будуть спільно розроблені до другого читання, щоб не зашкодити тим людям, які підпадуть під електронне декларування.

«В електронному декларуванні є ще багато недоліків, які будуть виправлятись в подальшому. І в першу чергу буде виправлена помилка щодо громадських організацій. А Вашу пропозицію ми підтримуємо і готові спільно виправляти допущені помилки», – запевнив Максим Саврасов.