На виконання припису Уповноваженого ПрАТ «МТС України» доповіло про усунення порушення законодавства про захист персональних даних

21/12/2016 11:37

З метою реагування на порушення у сфері захисту персональних даних Приватному акціонерному товариству «МТС Україна» Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було  передано для обов’язкового виконання припис. У ньому йшлося про припинення зберігання та видалення (знищення) персональних даних абонентів ПрАТ «МТС Україна», які зберігаються понад строки позовної давності (3 роки) з моменту припинення договірних відносин між суб’єктом персональних даних та володільцем (розпорядником).

У відповідь на припис Уповноваженого ПрАТ «МТС Україна» доповіло про виконання вимог припису, а саме: про видання ПрАТ «МТС Україна» наказу, яким визначені заходи з виконання припису.

Так, зокрема, компанією вжито заходів з розробки та впровадження програмного забезпечення щодо припинення зберігання персональних даних в інформаційній системі компанії понад строки позовної давності (3 роки) з моменту припинення договірних відносин між суб’єктом персональних даних та володільцем (розпорядником), а також схвалено Акт про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, який погоджено з ЕПК Державного архіву м. Києва.

Як результат, ПрАТ «МТС Україна» було видалено та  знищено 2097 справ, що містять персональні дані абонентів ПрАТ «МТС Україна».