Валерія Лутковська: «Законних підстав для затримання військовиками відвідувачів у київському нічному клубі «Югенд-хаб» не було»

02/11/2017 15:32

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час прес-конференції «Югенд-хаб». Поліція. Призовники», що відбулася сьогодні, 2 листопада 2017 року, в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком».

«Дійсно, чинне законодавство передбачає те, що військкомати можуть оголошувати у розшук особу, яка підлягає призову на військову службу, але ухиляється від призову. Але робиться це винятково через національну поліцію, яка має право затримати таку особу і доставити її до військкомату. Працівники ж військкоматів самостійно це робити жодним чином не можуть, тим більше утримувати таких людей невизначений термін», – зауважила Валерія Лутковська.

Вона повідомила, що вже підготовлено акти реагування Уповноваженого з прав людини у відповідь на такі незаконні дії.

«Це, по-перше, подання на Міністра оборони України щодо надання належної оцінки діям працівників військкомату у київському клубі «Югенд-хаб» та неприпустимості таких дій у майбутньому. По-друге, – звернення до Прокуратури міста Києва та Генеральної прокуратури України з тим, щоб були внесені до ЄРДР відомості щодо незаконного утримання громадян на збірному пункті Київського військкомату», – повідомила Уповноважений з прав людини.

Про те, що сталося в ніч на минулу суботу у київському клубі «Югенд-хаб», розповів під час прес-конференції один із тих, хто постраждав, Антон Косенко.

Свою оцінку щодо затримання і примусового утримання призовників на збірному пункті Київського міського військового комісаріату дали також партнер управління конфліктами юридичної компанії «Юскутум» Ксенія Проконова та юрист Масі Найєм.

Трансляцію прес-конференції можна переглянути за посиланням.