Ситуація з Українським культурним центром на Арбаті – на особистому контролі Офісу Омбудсмана України

02/11/2015 12:00

Як повідомлялося, за дорученням Валерії Лутковської Представник Уповноваженого в РФ Володимир Шрейдлер здійснює особистий моніторинг ситуації довкола обшуків російською владою у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві.

Вчора, 1 листопада, в ЗМІ з’явилася інформація щодо загрози ймовірних провокацій та обшуків в Українському культурному центрі на Арбаті. Як повідомили журналісти, муніципальний депутат округу Якиманка міста Москви Дмитро Захаров з групою молодих людей прибув до Українського культурного центру на Арбаті з метою «перевірити, чи ведеться тут антиросійська пропаганда».

Висловлюючи протест подібним діям, Володимир Шрейдлер зазначив: «Вбачається, що мета таких провокацій – це  поглиблення й загострення і так  непростої ситуації, що склалася між Україною та Росією, їх необхідно припинити якнайшвидше».

Ситуація з Українським культурним центром на Арбаті також перебуває на особистому контролі Валерії Лутковської та Представника Уповноваженого в РФ Володимира Шрейдлера.

Представник українського Омбудсмана в РФ має намір сьогодні, 2 листопада 2015 року, відвідати Український культурний центр та з’ясувати всі обставини справи.

Як повідомлялося, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві провели обшук, також відбувся обшук у будинку директора бібліотеки Наталі Шаріної, а її саму затримали за звинуваченням у розпалюванні національної ненависті.

Нагадаємо, 8 травня 2015 року, з огляду на необхідність посилення захисту прав громадян України у Російській Федерації, Валерія Лутковська доручила відомому російському громадському діячу та правозахиснику Володимиру Шрейдлеру бути її представником у Російській Федерації на громадських засадах.