Профільний комітет рекомендуватиме Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 8560

21/11/2018 19:23

Сьогодні, 21 листопада на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглядався законопроект № 8560, який був зареєстрований 5 липня 2018 року авторським колективом з числа депутатів цього комітету, Мінюсту, а також громадських організацій. За наслідками розгляду було рекомендовано Верховній Раді України прийняти його за основу. 

Прийняття законопроекту дасть змогу врегулювати на законодавчому рівні правовий статус осіб, які внаслідок окупації залишились в установах виконання покарань на тимчасово окупованих територіях і стосовно яких порушено законодавство України про кримінальну відповідальність, кримінальне процесуальне, кримінально-виконавче законодавство України.

Законопроект стосується осіб, які утримуються чи утримувались в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території; були позбавлені волі незаконними органами й відбували покарання на тимчасово окупованій території та/або на території Російської Федерації; були незаконно переміщені на територію Російської Федерації для відбування покарання до місць позбавлення волі. А також осіб, відносно яких здійснювалось чи здійснюється кримінальне переслідування та засудження незаконними органами за кримінальні правопорушення, вчинені на тимчасово окупованій території України; здійснювалось досудове розслідування або судове провадження у кримінальних справах (кримінальних провадженнях) за їх обвинуваченням, яке не закінчено ухваленням вироку, та матеріали зазначених кримінальних справ (кримінальних проваджень) були втрачені внаслідок збройної агресії.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова неодноразово наголошувала на необхідності уваги держави до цих жертв війни. «Я вітаю прийняте рішення народних депутатів – членів цього Комітету, і буду пропонувати на найближчому засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України включити зазначений законопроект до порядку денного теперішньої сесії для розгляду його Верховною Радою», -  зазначила Людмила Денісова.