Валерія Лутковська звернулась до російського Омбудсмана щодо захисту прав Ільмі Умерова

02/10/2017 15:09

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо захисту права Ільмі Умерова на життя і гарантування його права на отримання адекватної медичної допомоги.

Як відомо, 27 вересня 2017 року Сімферопольський районний суд засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до двох років колонії-поселення.

«Вказана  ситуація викликає особливу занепокоєність, оскільки Ільмі Умеров переніс операцію на серці, страждає на цукровий діабет і хворобу Паркінсона, стан його здоров’я з кожним днем погіршується, у зв’язку з чим він потребує постійного догляду з боку медичного персоналу», – йдеться у листі Валерії Лутковської.

Омбудсман України також висловила переконання, що покарання, яке обмежує свободу, несе пряму загрозу життю Ільмі Умерову.

Нагадаємо, минулого тижня Валерія Лутковська запропонувала російській колезі продовжити практику спільних візитів, зокрема, організувати спільний візит для особистої зустрічі з громадянами України, які перебувають у місцях несвободи на території Російської Федерації.