Відбувся черговий моніторинговий візит в район проведення Операції Об’єднаних сил на сході України.

20/06/2018 13:54

Моніторинговою групою Секретаріату Уповноваженого на чолі з Представником Уповноваженого у справах захисту військовослужбовців Трохименком О.В. відбувся плановий візит до зони проведення Операції Об’єднаних сил.

Метою моніторингової перевірки було дослідження стану дотримання прав і свобод військовослужбовців у військових частинах, які входять до складу ОТУ “Північ”, дислокованих в містах Лисичанськ та Сєверодонецьк та прилеглих до них районів, а також дотримання місцевими органами влади прав внутрішньо переміщених осіб на соціальний захист та пенсійне забезпечення.

Дотримання прав і свобод військовослужбовців, їх грошове та матеріальне забезпечення знаходиться в цілому на належному рівні, включно з урахуванням особливостей виконання завдань на лінії безпосереднього зіткнення з ворогом.

З метою оцінки забезпечення потреб цивільного населення під час перетинання лінії зіткнення був відвіданий контрольний пункт в’їзду-виїзду “Золоте”, який зі сторони, контрольованої урядом України, облаштований належним чином і повністю готовий до роботи, але не працює з причин блокування роботи КПВВ з боку окупаційної адміністрації ОРДЛО.

Крім того, були відвідані управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради, управління Пенсійного фонду України в Сєвєродонецьку та Лисичанську, а також Сєверодонецький міський відділ УДМС в Луганській області. Із керівництвом вказаних органів були обговорені питання щодо пенсійного забезпечення пенсіонерів-переселенців, призначення соціальних виплат, проведення перевірок фактичного місця їх проживання/перебування, процедури оформлення документів, що посвідчують особу, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території у разі отримання їх вперше або втрати чи пошкодження.

У ході обговорення з органами соціального захисту населення та органами Пенсійного фонду України процедур обліку внутрішньо переміщених осіб, призначення та виплати їм адресної грошової допомоги, здійснення соціальних, у тому числі пенсійних виплат, керівництву згаданих вище органів влади були надані рекомендації щодо практики застосування положень порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України зокрема тих, які не відповідають положенням законодавства у сфері пенсійного забезпечення, а також розпорядження Кабінету Міністрів України, яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, при визначенні права на отримання грошової допомоги тощо.

Про результати моніторингу будуть поінформовані відповідні центральні органи виконавчої влади.