Відкриття виставково-дискусійного проекту «Місця несвободи» до Міжнародного дня захисту жертв катувань

20/06/2017 15:36

До Міжнародного дня захисту жертв катувань, що відзначається 26 червня, у Києві відбудеться відкриття виставково-дискусійного проекту «Місця несвободи».

На виставці будуть представлені документальні фотографії, зроблені громадськими моніторами національного превентивного механізму (НПМ) та співробітниками Офісу Омбудсмана під час моніторингових візитів без попередження у місця несвободи. Відвідувачі дізнаються, у яких умовах перебувають люди у місцях несвободи і чому в Україні вони все ще зазнають катувань.

Прес-відкриття виставки відбудеться 26 червня 2017 року о 13:00 в Центрі візуальної культури (м. Київ, вул. Глибочицька, 44).

Спікери:

Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;

Маргарита Тарасова, координаторка проекту «Центр інформації про права людини»;

Василина Яворська, менеджерка Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження»;

Юрій Бєлоусов, голова Експертного центру з прав людини.

До участі запрошені представники міністерств, народні депутати, представники громадських організацій.

Після урочистого відкриття виставки, о 14:00 відбудеться презентація результатів моніторингу місць несвободи України та обговорення ситуації із катуваннями в них.

Спікери:

Катерина Чумак, керівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини;

Марина Гоменюк, моніторка НПМ, програмна директорка ГО «Україна без тортур»;

Тетяна Печончик, моніторка НПМ, голова правління Центру інформації про права людини;

Євген Лєванцов, співробітник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини;

Куратори: Наталка Нешевець, Руслана Козієнко.

Дизайнерка: Оксана Брюховецька.

Контактна особа – Маргарита Тарасова, 093 977 53 13, mt@humanrights.org.ua

Години роботи виставки: вівторок-неділя, з 13:00 до 20:00. У понеділок виставка не працює.

Виставка триватиме до 9 липня. Вхід вільний.

В рамках проекту відбудуться дискусії, лекції та кінопокази. Програму буде оголошено окремо.

Організатори: Центр інформації про права людини, Експертний центр з прав людини, Центр візуальної культури за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міжнародного фонду «Відродження».

Інформаційні партнери: «Платформа» та «Політична критика».

Національний превентивний механізм (НПМ) – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 року у форматі «Омбудсман плюс», що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмана спільно з громадськими активістами.

Центр візуальної культури (ЦВК) був створений у 2008 році як майданчик для співпраці між академічними, художніми та активістськими спільнотами. ЦВК є незалежною громадською організацією, що займається видавничою і виставковою діяльністю, науковими дослідженнями, проведенням публічних лекцій, дискусій і конференцій.