Валерія Лутковська: «Більшість проблемних питань у звіті Жерара Штудмана представлені однобоко та суб’єктивно»

20/05/2016 11:51

Вчора, 19 травня, відбувся круглий стіл «Два роки окупації Криму: аналіз ситуації з правами людини» за участю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, народних депутатів України, зокрема заступника Голови комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Георгія Логвинського, представників міжнародних організацій та провідних правозахисних організацій.

Круглий стіл був присвячений обговоренню звіту Посла Ради Європи Жерара Штудмана за результатами його візиту в АР Крим. Експерти проаналізували вказаний звіт, обговорили поточну ситуацію та проблемні питання з дотриманням прав людини в Криму.

За результатами круглого столу експертами було схвалено проект висновків щодо опублікованого 11 квітня 2016 року звіту Посла Ради Європи Жерара Штудмана, які після доопрацювання буде направлено Генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, дипломатичним місіям в Україні, представництвам міжнародних організацій, міністру закордонних справ Естонії Марині Кальюранд, яка головуватиме в Комітеті міністрів РЄ наступні півроку.

Крім того, українські правозахисники направили відкритий лист за підписом голови правління Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук до Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо звіту Жерара Штудмана.

Проект висновків щодо опублікованого 11 квітня 2016 року звіту Посла Ради Європи Жерара Штудмана