Святослав Стеценко: «Значна частина проблем військовослужбовців ЗСУ залишається системною і не розв’язується протягом тривалого часу»

20/04/2017 16:12

На цьому наголосив   Представник Уповноваженого з питань захисту прав  військовослужбовців під час прес-конференції «Стан дотримання прав військовослужбовців»,  що відбулася в інформаційному агентстві «Главком».

«Це викликає серйозне занепокоєння не лише через те, що порушуються права військовослужбовців, а й тому, що це суттєво впливає на стан боєздатності Збройних Сил України. Зокрема, і на мотивацію  бійців-контрактників, які нині виконують свій військовий обов’язок, і на мотивацію громадян укладати  нові контракти, які мали б поповнювати склад ЗСУ», – зазначив Святослав Стеценко.

Так, за його словами, у цьому році чисельність Збройних Сил України, які комплектуються винятково за контрактом, є меншою, аніж у 2014-2016 роках, коли ЗСУ комплектувалися за мобілізацією. А це, у свою чергу, призводить до значної і фізичної, і психологічної перевтоми бійців, насамперед,  у зоні бойових дій. До прикладу, якщо півтора-два роки тому вони перебували там по 3-4 місяці, то наразі понад 8 місяців, або й більше року.

За результатами моніторингових візитів у 2016-2017 роках, що були здійснені працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, з’ясувалося, що  ще однією болісною проблемою у сфері дотримання прав військовослужбовців є незадовільне забезпечення їх службовим і особистим житлом, що є також серйозною перешкодою у комплектуванні ЗСУ.

«Саме через недоукомплектованість військових частин, через неналежні умови проживання у багатьох частинах і підрозділах відсутні умови для повноцінної бойової підготовки», – переконаний Святослав Стеценко.

Засновник благодійного фонду «Пiдтримай армiю України», депутат Київради Ганна Сандалова привернула увагу до вкрай незадовільного стану забезпечення військових частин транспортом, передусім автомобільним.

«На це скаржаться усі без винятку бійці, з якими нам доводилося спілкуватися», – зауважила Ганна Сандалова.

Учасники прес-конференції закликали керівників органів державної влади та військового відомства  до належного реагування на порушення прав військовослужбовців, які виконують сьогодні найголовнішу функцію держави – її захист.