Експерти Ради Європи підтримали прагнення України щодо розбудови ефективної системи захисту персональних даних

20/04/2016 16:54

18 квітня 2016 року відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з експертами Ради Європи у сфері захисту персональних даних Грехамом Саттоном та Марі Жорж.

Під час зустрічі обговорювався стан реалізації в Україні законодавства у сфері захисту персональних даних. Також наголошувалося на необхідності вдосконалення законодавства, що регулює цю сферу, зокрема шляхом внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних». Крім того, обговорювались питання посилення спроможності Офісу Уповноваженого у сфері захисту персональних даних.

Слід відзначити, що за підтримки Офісу Ради Європи в Україні в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин створено робочу групу з підготовки змін до Закону України «Про захист персональних даних».

Питання внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» постало у зв’язку з численними недоліками, які виникають під час практичного застосування згаданого закону володільцями та розпорядниками персональних даних.

Під час зустрічі міжнародних експертів з Представником Уповноваженого з питань захисту персональних даних Людмилою Шевчук було обговорено Концепцію вдосконалення законодавства про захист персональних даних.

Експерти Ради Європи підтримали прагнення України щодо розбудови ефективної системи захисту персональних даних,  а також висловили свої зауваження і пропозиції до Концепції вдосконалення законодавства про захист персональних даних.